Sikeres szereplés a XXXV. OTDK Humán Tudományi, valamint Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnikai Szekcióiban

2021. április 28., 17:18

A PTE TTK Matematikai és Informatikai Intézet, valamint a Sporttudományi és Testnevelési Intézet több hallgatója indult a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Humán Tudományi, valamint Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekciójában, mely április 4-16. illetve 20-22. között került megrendezésre az online térben.

Sporttudományi és Testnevelési Intézet IV. évf. testnevelő tanár-történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára szakos hallgatója, Zab Tamás Lóránd a 35. OTDK Humán Tudományi Szekció "1945 utáni magyar történelem és történelmi emlékezet I." tagozatában I. helyezést ért el. Pályamunkája és előadása címe: „Latinca Sándor kultusza a 20. század második felében Kaposváron”. Témavezető: Dr. Csibi Norbert egyetemi adjunktus; Polyák Petra, főlevéltáros.

A Matematikai és Informatikai Intézet két résztvevő hallgatója közül Orbán Bence a „A tananyagfejlesztés elmélete és gyakorlata a szaktárgytanításban” tagozatban I. díjat szerzett „A Quarto és ami mögötte van” című dolgozattal, témavezetője Dr. Eisner Tímea, különdíjként pedig a K+F stúdió felajánlásaként egy „Mesterséges intelligencia” online folyóirat-előfizetéssel díjazták.

A szekcióban „A matematikatanítás módszertana” tagozatban egyetemünket és intézetünket Pollmann Norbert képviselte „Kártyajátékokkal támogatott függvénytanítás” című dolgozatával, szintén Dr. Eisner Tímea témavezetésével.

A Sporttudományi és Testnevelési Intézetből, „A tanulás háttértényezői II.” tagozatban Jónás Dóra, Kertai Bendegúz, Récsei Péter indultak „A COVID-19 járvány alatt bevezetett online tanulási-tanítási módszerek hatékonyságvizsgálata középiskolások körében” című dolgozatukkal, Dr. Prisztóka Gyöngyvér és Dr. Tóth Ákos témavezetők támogatásával.

A szekció 2 év múlva Pécsett kerül megrendezésre!

Valamennyi díjazottnak és indulónak, valamint a témavezető kollégáknak ezúton is gratulálunk és további szakmai sikereket kívánunk!