Jubileum 650

Sikeres szereplés a XXXIII. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában

2017. március 28., 16:00

Karunk hallgatói és a felkészítő oktatók szép sikereket értek el a március 23-25. között Győrben megrendezett XXXIII. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában.

A Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi, valamint Apáczai Csere János Karának szervezésében került sor a XXXIII. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában a pályamunkák bemutatására. Karunk Sporttudományi és Testnevelési Intézete nagy létszámmal képviseltette magát a megmérettetésen és szép eredményeket értek el. Hallgatóink egy I., három II. és egy III. díj mellett egy különdíjat is szereztek.

Gratulálunk minden díjazottnak és indulónak, valamint a felkészítő tanároknak!

Részletes PTE TTK STI eredmények:

I. helyezett (Egészségfejlesztés és mozgásterápia tagozat)
Pozsgay Miklós László: A maitland manuálterápiás technika izommechanikai és funkcionális hatása a térdarthrosis kezelésében
Témavezetők: Dr. Nusser Nóra (klinikai orvosigazgató), Dr. Váczi Márk (egyetemi docens)

II. helyezett (Egészségtudományi vizsgálatok tagozat)
Szalai Judit: Proprioceptív torna hatása alsó tagozatos gyerekeknél
Témavezetők: Dr. Atlasz Tamás (egyetemi docens), Kilián Balázs (testnevelő tanár)

II. helyezett (Humánkineziológiai és sportbiológiai vizsgálatok tagozat)
Garai Kitti: Az immunrendszer öregedése és a fizikai aktivitás kapcsolata
Témavezetők: Dr. Kvell Krisztián (egyetemi docens), Dr. Wilhelm Márta (egyetemi tanár)

II. helyezett (A testnevelés és sport társadalomtudományi kérdései tagozat)
Szabó Zoltán Tamás: A figyelemkoncentráció képességének vizsgálata különböző sportágat űző sportolók körében