Pap Norbert az MTA doktora

2018. március 12., 10:44

Dr. Pap Norbert a Földrajzi és Földtudományi Intézet egyetemi docense, a Politikai földrajzi, Fejlődés és Regionális Tanulmányok Tanszék vezetője 2018. március 7-én sikeresen védte meg az MTA X. Földtudományok Osztályához még 2016-ban benyújtott, "Magyarország és a Balkán - Kapcsolati helyek és terek" című akadémiai doktori értekezését.

Dr. Pap NorbertPap Norbert 1990-ben, Pécsett kezdte meg felsőfokú tanulmányait, földrajz és történelem szakon, az intézmény oktatójává 1998-ban vált. A PTE földtudósai közül ő az első, aki teljes szakmai pályafutását az intézményben töltötte el és az MTA doktori fokozatszerzését is a PTE TTK-ról kezdeményezte. A tudományos pályafutása alatt eddig több, mint 240 publikációt közölt. Nyolc könyve jelent meg, szakcikkeit rangos hazai és nemzetközi folyóiratok közölték. Az MTA doktori követelményeket az egyes kategóriákban 2-6 szorosan teljesítette túl. A védési bizottság kiemelte, hogy kutatási eredményei közül a szigetvári Szulejmán türbe és a kapcsolódó oszmán zarándoktelepülés felfedezése globálisan ismert és sikeres lett. További eredményei közül a kisállami fragmentálódás balkáni modelljének kidolgozását és a magyar balkáni kapcsolatok tereinek és helyeinek értelmezését hangsúlyozták.

Kollégánknak ezúton is gratulálunk!