Orientációs napok külföldi hallgatóinknak

2017. szeptember 15., 9:53

Három napos orientációs programon vettek részt az idei tanévre beiratkozott külföldi hallgatók.

A karra 2017-ben felvett külföldi hallgatók létszáma megegyezik a tavalyival, az Erasmus programban résztvevő külföldi hallgatók létszáma azonban megkétszereződött az előző évhez képest. Valamennyi angol nyelvű BSc képzésünkre, s immáron mind a négy doktori iskolánkba is érkezett külföldi hallgató.

A keddi Neptun beiratkozást követően szerdán a Kari Tanácsteremben került sor egy ismerkedős-bemutatkozó napra Magdali Csaba irányításával. Itt a jelenlevőknek lehetőségük adódott arra, hogy Magyarországról meglévő ismereteiket egymással megosszák, megtudják kik érkeztek azonos országból, kik lesznek az évfolyamtársaik, és egy térkép segítségével végigjárták a Campus labirintusos épületeit. Csütörtökön dr. Gábriel Róbert dékán és dr. Trócsányi András oktatási dékánhelyettes, majd Töltösi Milán a TTK HÖK és az ESN Pécs közös képviseletében köszöntötte külföldi hallgatóinkat. Ezt követően Szilágyi-Kispap Erika (TTK Tanulmányi Osztály, Külügyi titkár) ismertette a gyakorlati tudnivalókat, végül dr. Koltai Zsuzsanna a Cultural Sensitivity Programhoz tartozó szabadon választható kurzusokról tartott egy rövid tájékoztatót. A közös program után a választott képzésnek megfelelő intézeti képviselőkkel folytatódott az ismerkedés a tanszékekkel, laborokkal.