A magyar csapat ismét érmekkel tért haza a Nemzetközi Földrajzi Olimpiáról

2017. augusztus 10., 15:29

A HunGeoContest országos, angol nyelvű földrajzverseny szakmai hátterét immár másfél évtizede Karunk Földrajzi Intézete biztosítja. Az idén is szép eredményt elérő diákcsapatot dr. Trócsányi András egyetemi docens, valamint Bálint Dóra doktorandusz, a hazai verseny és a felkészítés koordinátora vezette.

2017. augusztus 2. és 8. között Belgrád adott otthont az évente megrendezésre kerülő Nemzetközi Földrajzi Olimpiának (iGeo – International Geography Olympiad). A nemzeti válogatóversenyeken kiválasztott 16 és 19 év közötti középiskolások 41 országból érkeztek Ausztráliától Argentínán át Indiáig. A 160 versenyző közül négy magyar diákért szoríthattunk. Kovács Eszter Szegedről a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumból, valamint Budapestről Verkmann Zsombor a Fazekas Gimnáziumból, Ujvári Márton az Eötvös József Gimnáziumból, Kliment Dávid pedig a Veres Pálné Gimnáziumból képviselte hazánkat. A csapatot a Pécsi Tudományegyetemről Dr. Trócsányi András egyetemi docens, valamint Bálint Dóra doktorandusz, a hazai verseny és a felkészítés koordinátora vezette. A csapatból hárman is érmet szereztek: Ujvári Márton bronzot, Kliment Dávid és Verkmann Zsombor pedig ezüstöt vehetett át. Az országok nem hivatalos versenyében a magyar csapat történetének egyik legsikeresebb szereplésével térhetett haza. A diákokat a HunGeoContest országos, angol nyelvű földrajzverseny keretében válogatják, e verseny és a felkészítés szakmai hátterét immár másfél évtizede a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi Intézete biztosítja.

Balról jobbra: Bálint Dóra, Kliment Dávid, Ujvári Márton, Verkmann Zsombor, Dr. Trócsányi András, Kovács Eszter

További információ: Dr. Trócsányi András, troand, 20/92-92-228.