Föld Napja a Földrajzi és Földtudományi Intézetben

2018. április 24., 9:40

A TTK Földrajzi és Földtudományi Intézetének vendégei voltak szombaton, április 21-én, a PTE Gyakorló Általános Iskolájának hetedikes tanulói, a Föld Napja alkalmából szervezett programon.

A mintegy ötven kisdiák három csapatra osztva járta körbe az intézetben kialakított állomásokat és közben bepillantást nyerhetett a földrajz és a földtudományok sokszínű világába: a laborban vízzel kapcsolatos mérésekkel, máshol kőzetekkel és mikroszkóppal vagy villámokkal és tornádókkal ismerkedtek. A botanikus kertben Kaliforniától Arizonán át Japánig utaztak, majd az intézet mobil terepasztalának segítségével megépíthették saját hegyeiket. Kollégáink azt is igyekeztek megmutatni, mennyi földrajz rejtőzik a hétköznapi mesékben. A program végén diákok és tanáriak is elégedetten távoztak.

Jövőre újra várja majd az intézet az érdeklődőket, és reméljük, hogy a fiatal korosztályokban sikerül felkelteni az érdeklődést a földrajz és a földtudományok iránt.